Шосткинська публічна бібліотека

КЛУБ ШАНУВАЛЬНИКІВ КЛАСИЧНОЇ МУЗИКИ

Сьогодні 16 вересня розпочинаємо 11 сезон в “Клубі…”

Темою розмови став Адольф Шарль Адам (24 липня 1803Париж — 3 травня 1856) — французький композитор, музичний критик. Автор більше ніж сорока опер та балетів. 

В історію музики А. Адан увійшов передусім як автор романтичного балету «Жизель, або Вілліси» (поставлений у паризькій «Гранд-Опера» у 1841). «Жизель» з’явилася на сцені в роки розквіту романтизму в європейському мистецтві та відіграла величезну роль у долі цього напрямку у балетному театрі.

Перу Адольфа Адана належить близько десяти балетів; точне їх число встановити важко, оскільки він, як і багато інших композиторів, часто використовував свою музику в наступних творах.

Загалом А. Адан — автор понад 40 опер («Річард у Палестині» («Richard en Palestine»), 1844; «Тореадор» («Le toréador»), 1849; «Якби я був королем» («Si j’étais roi»), 1852 та ін.), балетів, музики до театральних вистав, фортепіанної музики, пісень (зокрема, відомої різдвяної пісні «Опівночі, християни..» («Minuit, chrétiens…»); 1847), двох томів спогадів (опубліковані 1857 і 1871).

Поширити

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top