Шосткинська публічна бібліотека

АРТ-ПАТІ на галявині «Майстерня творчості»

2 липня у самому центрі села Ображіївка сталася творча пригода. На галявині біля бібліотеки розгорнувся майданчик, де проходило одразу декілька івентів.
Активний відпочинок та найкрутіші розваги для дітлахів організували активісти ГО «Сила інтелекту» та КЗ «Шосткинська публічна бібліотека» в рамках проєкту «Переможні горизонти 2.0».
Такого ще не було. Плямографія і ткацтво – це те, що сьогодні діти спробували зробити вперше у своєму житті. Діти перетворювали плями у фантастичні зображення та створювали композицію на ручному ткацькому верстаті.
Керували процесом, всіляко допомагали розвивати творчу уяву та фантазію Неля Якименко, викладачка художнього відділення Шосткинської дитячої школи мистецтв та її помічниця Анастасія.
«Сьогодні ми з вами пограємо і пофантазуємо. На кожному малюнку зображена пляма. Пляма цікава, незвична. Ви всі любите видумувати, творчо мислити, розвивати свою уяву, і це задання розвиває всі ці здібності» – акцентувала Неля Миколаївна і запропонувала всім дати волю своїй уяві.
Плямки магічним образом перетворювалися у фантастичні зображення: наших оборонців, вісників миру, квіткові букети, космічні ракети, морські персонажі. Якщо висловити думку всіх дорослих – то всі роботи юних художників неперевершені. Діти дивували своєю креативністю та фантазіями.
Роботу Богдани визнали найкращою: «Я намагалась намалювати голуба миру, який бореться за перемогу. Голуб – це така свята пташка, яка символізує мир, перемогу і цим малюнком я хотіла донести, що перемога буде».
Неля Миколаївна та Анастасія зацікавити дітей ще корисним рукоділлям: мистецтвом ткацтва. Такий майстер-клас зайшов на «ура». Техніка трохи незвична, але виходить красиво і результат старань одразу ж видно. Ткацтво хоч і вважається найдавнішим ремеслом, але воно дуже пасує сучасникам. Добре розвиває координацію, зміцнює пальці та має терапевтичну складову. «У дітей цей процес формує естетичний смак, розкриває здібності, мотивує до мистецької діяльності. А ще це відродження народного ремесла та української культури», – впевнена Неля Миколаївна та переконала в цьому нас. Кожен, а хтось і декілька разів, долучався до створення декоративної композиції.
«Ткацтвом займається не кожен і долучити молодь до цього ремесла – дуже круто. Щоб кожен зміг попробувати і, можливо, навіть хтось себе знайшов, записався на гурток», – поділися своїми враженнями Богдана.
Подорож до Ображіівки вийшла захопливою. Активні розваги дають і дітям, і дорослим багато добрих емоцій, гарного настрою та всього того, що входить до комплекту Щастя.
«Такі зустрічі потрібні для того, щоб діти мали змогу розвиватися та гарно відпочивати», – і як не погодитися зі словами Варвари.
Ми знову стали учасниками незабутніх подій, які змінюють наше життя, наповнюють нашу ідентичність сучасними сенсами, підтримують нашу культуру та все найкраще Українське. Чудова вийшла розрядка для активних дітей та не менш активних дорослих. Щирі емоції та активності на свіжому повітрі зробили нас друзями.
Дякуємо бібліотекарці Ображіївської бібліотеки-філії Наталії Чещевій за чудову організацію заходу. Вдячні всім, хто був сьогодні разом з нами.
“Переможні горизонти 2.0” – проєкт ГО Сила інтелекту та КЗ “Шосткинська публічна бібліотека” реалізується коштом бюджету Шосткинської міської територіальної громади.
Поширити

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top