З вечора тривожного аж до ранку
Вишивала дівчина вишиванку.
Вишивала дівчина, вишивала,
В тую вишиваночку душу вклала.
Гарна й ошатна, оздоблена символічними орнаментами сорочка, наша рідна вишиванка, сьогодні стала не просто елементом одягу, а своєрідною міжнарожною візитівкою українців. Поза часом і модою, вона є елементом традиційної народної культури.
День вишиванки розпочав свою історію з 2006 року. Ініціювала це патріотичне свято Леся Воронюк, студентка Чернівецького університету ім. Федьковича. Згодом ініціативу Лесі підтримали у різних куточках України і за кордоном.
Всесвітній день вишиванки відзначається щорічно у третій четвер травня, цього року – 15травня. Це свято – символ національної самосвідомості, єдності та національної гордості.
У Центральній міській бібліотеці оформлена книжково-етнографічна експозиція. Крім літератури, можна ознайомитися зі зразками старовинного одягу з фондів Музею П.Куліша. Представлені матеріали свідчать, що протягом століть український народ несе любов до вишиванки та зберігає регіональні особливості її виготовлення. Унікальні видання різних років стануть у пригоді тим, хто хоче долучитися до невичерпної скарбниці українського вишивального мистецтва, хто захоханий у вишивку, шанує її традиції, бажає їх продовжувати і розвивати.
Найкращий спосіб відзначити День вишиванки – вдягнути власну вишиту сорочку і носити її протягом дня, щоб популяризувати національний одяг як повсякденне вбрання.