Шосткинська публічна бібліотека

Працюємо на Перемогу

 

18 жовтня у Шосткинській Центральній міській бібліотеці відбувся практичний семінар «Діяльність бібліотек Шосткинської громади в умовах воєнного стану». Важливість та універсальність теми, сформована викликами війни, об’єднала бібліотекарів Шосткинської міської територіальної громади. Фахівці ділилися своїм практичним досвідом, знайомилися з новаціями, які стали актуальними з початком повномасштабного вторгнення. Сьогодні домінуючу роль  в роботі бібліотек відіграє допомога ЗСУ, волонтерська діяльність, підтримка внутрішньо-переселених осіб та проєктна справа.

Як трансформується робота бібліотек в умовах воєнного стану докладно доповіла директорка КЗ «Шосткинська публічна бібліотека» Світлана Портянко та зупинилася на найважливіших напрямках роботи закладу: «Бібліотекарі аналізують, експериментують та шукають, що може бути цікавим та необхідним для громади на платформі бібліотеки. Сьогодні бібліотекарі мають креативні здібності. Вони соціальні працівники, психологи, журналісти, педагоги, журналісти та фотографи».

Бібліотеки активно впроваджують волонтерський напрямок, проводять акції по збору коштів для ЗСУ, плетуть маскувальні сітки, виготовляють окопні свічки та термогрілки, створюють обереги, збирають дитячі малюнки, надсилають посилки зі смаколиками захисникам, в’яжуть шкарпетки та інші теплі речі, підтримують громадян, які опинилися у важких життєвих умовах, надаючи їм інформаційну, психологічну та гуманітарну допомогу.

«Вмотивованість – Дієвість – Результат» – тема виступу провідного методиста КЗ «Шосткинська публічна бібліотека» Валентини Макухи. Вона розповіла про професійний поступ публічних бібліотек громади, окресливши зміни пріоритетів у напрямках діяльності бібліотек  в період війни.

Також присутні почули інші цікаві, інформативні доповіді:

 • Ольга Чайка – завідувачка Воронізькою бібліотекою-філією ознайомила колежанок з  соціокультурною діяльністю бібліотеки в період воєнного стану.
 • Лариса Ткач – провідний бібліотекар відділу обслуговування Центральної міської бібліотека для дітей презентувала креативні форми заохочення користувачів та детально розкрила тему «Бібліотека для дітей і війна: спілкування, творчість, книги».
 • Тетяна Плющ – провідний бібліограф ЦМБ познайомила колег з інформаційним проєктом «Бібліотечний журфікс: збираємо та фіксуємо історії людей, яких змінила війна».
  • Ольга Цигикал – бібліотекарка Гамаліївської бібліотеки-філії приємно вразила напрямком роботи закладу, як осередку волонтерського руху.
  • Олена Сіваєва – бібліотекарка Івотської бібліотеки-філії зупинилася на бібліотечних ініціативах, які організовує для мешканців свого села.
  • Любов Аніщенко – бібліотекарка Вовнянської бібліотеки-філії зацікавила колег роботою в «Українській світлиці.
  • Наталія Чещева – бібліотекарка Ображіївської бібліотеки-філії привела реальні приклади особистої допомоги та підтримки внутрішньо-переселеним особам.
  • Людмила Рубаник – бібліотекарка Собицької бібліотеки-філії повідомила присутніх про свої різноманітні та корисні активності.

  Практичний досвід колежанок, справді, надзвичайно потрібний та  важливий в реаліях сьогодення. Атмосфера семінару була емоційною, цікавою та мотивуючою. Рухаємося вперед, мріємо про майбутнє і будемо впевнені, що все буде добре!

Поширити

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top