Шосткинська публічна бібліотека

Клуб шанувальників класичної музики

6 квітня субота і ми знову зустрічаємось в “Клубі …”. Сьогодні ми говорили про Карла Адама Іоганна Непомука Целлера – австрійського композитора, класика віденської оперети.

У юності Целлер вступив до Віденського дитячого хору, де почав співати. У 1869 році він отримав юридичну освіту у Віденському університеті, одночасно вивчаючи композиторське мистецтво у Симона Зехтера. Пізніше він почав працювати в Міністерстві освіти, проте у вільний час займався написанням пісень, хоралів та оперет.

У 1875 році Карл Целлер одружився з Ганною Марією Швець . Він став автором безлічі оперет, але дві з них, “Продавець птахів” (1891) і “Мартін-рудокоп” (1894), стали особливо популярними і принесли йому широке визнання.

Карл Целлер був одним з найталановитіших і найуспішніших композиторів оперети в історії. Його оперети сповнені мелодійної музики, яскравих персонажів та захоплюючих сюжетів, що робить їх популярними і донині. Целлер зробив значний внесок у розвиток жанру оперети, і його твори досі виконуються на театральних сценах по всьому світу.

Поширити

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top