Шосткинська публічна бібліотека

Зустріч зі Світланою Талан

Зустріч зі Світланою Талан у Шосткинській центральній міській бібліотеці
Ми навіть не помітили, що зустріч пройшла онлайн. Світлана Олегівна була настільки близькою і такою рідною, що екран між нами просто розчинився. Ми слухали розповідь про нашу землячку Пелагею Литвинову-Бартош, разом з письменницею і співчували, і пишалися, і проймалися її долею, надихалися її вчинками.
16 травня відома письменниця, наша землячка Світлана Талан зустрілася з шанувальниками її творчості.
Книга «Її вишиване життя» має містичну передісторію. Чому письменниця вирішила написати роман про відому етнографиню з Глухівщини? Світлані Талан наснилася вона у снах. Декілька разів Пелагея порушувала сон письменниці, приходила, розповідала і промовляла: час прийшов повідати всю правду. Тому сумнівів у авторки вже не було, наша землячка заслуговує на те, щоб про неї знали більше.
І який був подив у Світлани Олегівни, коли вже безпосередньо взявши до рук історичні матеріали чимало моментів для неї були знайомими. Їй вдалося здійснити подорож у часі, поринути в атмосферу іншої епохи та вдало відтворити життя української родини.
Книгу Світлана Олегівна вже дописувала на Львівщині і у лютому 2024 року вона побачила життя. Тепер про неї знаємо не тільки ми, про неї слава шириться на Львівщині також.
Пелагея Литвинова-Бартош виховала дев’ятеро дітей, дала всім освіту, сама постійно навчалася, піднімала гендерні питання, змогла зберегти та донести українську ідентичність до нинішнього покоління. І щоб не трапилася у долі, Пелагея залишалася незламною. Такою, на нашу думку, є і наша Світлана Талан.
Винагородою для письменниці стають схвальні відгуки читачів, краєзнавців і родичів Пелагеї. Праправнучка дослідниці прокоментувала книгу так : «Повністю згодна з образом, така вона і є у нашій уяві».
Світлана Олегівна розповіла також і про інших своїх героїнь. До речі, роман «Матусин оберіг» у червні цього року вийде передруком. У кожному романі живе частинка Світлани Олегівни, її пригод, її переживань. І якщо з кожної позбирати ці моменти, то вже набереться багато сторінок до автобіографічної історії. Але поки письменниця не планує писати про себе, вона збирає історії знайомих, друзів, своїх сіверодонеччан. Готує матеріали для нової книги, де авторами будуть її знайомі, які вимушені були через окупацію покинути свої вогнища.
До зустрічі з письменницею-землячкою приєдналися спеціалісти Шосткинського РВ філії ДУ «Центру пробації в Сумській області» разом з неповнолітньою особою.
Дякуємо читачам, колегам із Сум, Миколаєва, Тростянця, які сьогодні разом з нами були зі Світланою Талан. Зустріч мала інклюзивну складову, активно спілкувалися з письменницею люди з вадами зору.
Директор бібліотеки Світлана Портянко висловила думку всіх, хто сьогодні мав щастя чути й бачити авторку українських бестселерів: «Cьогодні з нами разом справжня патріотка України, справжня українка – сильна і незламна людина. Дякуємо Вам щиро-щиро за цю зустріч. Бажаємо міцного здоров’я, благополуччя, радувати і радувати такою гарною творчістю наших користувачів бібліотек. Бажаємо від усієї Шосткинської громади здоров’я, творчих звершень та Перемоги».
А потім, ті декілька книг, які ще залишалися у бібліотеці просто зникли … Правильно ви здогадалися, їх забрали читачі, які сьогодні були в читальному залі.
Поширити

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top