Шосткинська публічна бібліотека

Клуб шанувальників класичної музики

В цьому році великому італійському композитору  Джузеппе Фортуніно Франческо Верді виповнилося б 210 років. Звісно на засіданні у “Клубі…” ми не могли оминути своєю увагою таку важливу дату.

Джузеппе  Верді  — італійський композитор, диригент. Творча спадщина композитора дуже велика: 28 опер, квартет та реквієм. Найвидатніші опери Верді — «Бал-маскарад», «Ріголетто», «Травіата», «Трубадур», «Аїда», «Отелло», «Фальстаф». Його опери вважаються одними з найвидатніших всіх часів і досі не сходять зі сцен оперних театрів усього світу.

Верді був першим композитором, який спеціально займався пошуком сюжету для лібрето, що найкраще відповідав особливостям його композиторського дару. Працюючи в тісному співробітництві з лібретистами і знаючи, що саме драматична експресія є головною силою його таланту, він домагався виключити з сюжету «непотрібні» деталі й «зайвих» героїв, залишаючи лише персонажів, у яких клекочуть пристрасті, і сцени, багаті на драматизм.

Верді уславився в історії музичної культури, як реформатор. Він рішуче змінив структуру і характер італійської опери, наповнив її неповторним вокалом, драматизмом, мелодійністю.

Поширити

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top