Шосткинська публічна бібліотека

Клубі шанувальників класичної музики

Сьогодні на зустрічі в “Клубі …” говорили про Іму Сумак.
Імя Сумак (справжнє ім’я – Соїла Аугуста Імператрис Каваррі дель Кастільйо) – перуанська оперна співачка і актриса, яка мала світову популярність, мала унікальний голосовий діапазон у п’ять октав і здатність співати двома голосами.
У дитинстві вона не здобула музичної освіти і не знала нот. Сама вона казала, що навчилася співати, наслідуючи голоси птахів. Здатність її голосу практично моментально переходити від дуже низьких до найвищих тонів і видавати, як казали фахівці, «цілком нелюдські звуки» добре помітна в її популярній пісні «Діва Бога Сонця» або «Гімн Сонцю».
Концерти співачки проходили у найкращих музичних залах світу, вона стала «почесним послом» до того часу майже невідомої у світі перуанської музики. При цьому співачка мала дуже незалежний характер – зокрема, вона відмовлялася одягатися так, як цього від неї вимагали менеджери для відповідності голлівудським стандартам.
У середині 1990-х Іма Сумак ще виступала у концертних залах Західної Європи, і її голос, як і раніше, зачаровував слухачів. На її платівці чарівні індіанські екзотичні мелодії поєднувалися з популярними ритмами карнавальної румби і заводного ча-ча-ча.
2006 року прийняла від уряду Перу найвищу державною нагородою — «Орденом Сонця»
Поширити

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top