Шосткинська публічна бібліотека

У сучасному світі кожній людині важливо володіти цифровими навичками. Швидкий розвиток інформаційних технологій, який спричиняє швидкі зміни у всіх сферах життя, вимагає від сучасної людини постійно навчатися та перенавчатися,-і перш за все вміти користуватися інтернетом та добре володіти різноманітними цифровими інструментами.
19 червня 2024 року на базі Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулося заняття обласної онлайн-школи керівника «Розвиток Хабів цифрової освіти в бібліотеках області», до участі у якому долучилися і фахівці КЗ «Шосткинська публічна бібліотека». Директор Світлана Портянко розповіла учасникам онлайн-школи про досвід діяльності Хабів цифрової освіти у Шосткинських бібліотечних закладах.
Працівники бібліотек активно працюють у напрямку просування цифрової грамотності серед відвідувачів закладів та навчають користуватися цифровими послугами мешканців громади та внутрішньо – переміщених осіб.
До Національної мережі Хабів цифрової освіти входять 7 бібліотек КЗ «Шосткинська публічна бібліотека» створених в рамках меморандуму Української бібліотечної асоціації та Міністерства цифрової трансформації України про співпрацю за проєктом «Дія. Цифрова освіта», це 5 міських бібліотек та 2 Воронізькі бібліотеки-філії.
Цей Проєкт надає вільний доступ кожному громадянину до навчання цифрової грамотності і сприяє підвищенню цифрової компетенції громадян. А головне, проєкт дав змогу працівникам бібліотек поглибити свої знання та навички, ознайомитися з найкращими практиками.
Коли у 2020 році запрацювала цифрова платформа, бібліотеки Шосткинської міської територіальної громади мали вже чималий досвід роботи в інтернеті. Вони активно долучилися до цієї програми. Першими навчання на національній онлайн-платформі з цифрової грамотності пройшли саме бібліотекарі.
26 працівників отримали сертифікати різного рівня базового курсу занять з цифрової грамотності. Ці сертифікати дозволили приступити до навчань і консультацій з користувачами бібліотек.
Надаємо доступ до безкоштовного навчання на онлайн-платформі, допомагаємо усім охочим у реєстрації, консультуємо під час навчання.
Так відбулося 125 практичних занять і було надано 6500 індивідуальних консультацій для мешканців громади.
Працюємо з різними віковими категоріями громадян.
Серед аудиторії користувачів послуг більшість пенсіонери. До бібліотек звертаються: учні, вчителі, військові, домогосподарки, безробітні, молодь, студенти, медпрацівники, щоб оплатити комунальні платежі, замовити товари на різних платформах, отримати послуги онлайн.
У Хабах цифрової освіти мешканці громади як дорослі так і діти вчаться користуватися смартфонами, соціальними мережами, електронною поштою, месенжерами.
Завдяки навчанням отримують навички пошуку інформації в мережі, навички онлайн-безпеки, кібербезпеки, навички розрізнення надійних і ненадійних джерел інформації, вчаться розрізняти фейки. Реєструють дитину в дитячий садочок. Вчаться робити витяг довідок з сайту пенсійного фонду, отримувати інформацію про дешеві ліки, подають показники лічильників. Мешканці громади приходять до бібліотек і знають що тут їм обов’язково допоможуть.
Фахівці Центральної міської бібліотеки проводять групові заняття школи професійної майстерності для бібліотекарів сільських бібліотек. Під час занять розглядаємо інструменти для якісного дистанційного спілкування та платформи для створення дописів, відео, анімації, інфографіки, розповідей для іnstagram або facebook.
Бібліотекарі активно навчають людей базовим знанням користування гаджетами.
Процес навчання триває, тому попереду тільки нові відкриття та перемоги.
Хаби цифрової освіти довели свою ефективність. Цифрові навички сьогодні вже стають базою, без якої неможливе життя сучасної людини. А без інформаційних технологій не може існувати сучасна бібліотека.
Поширити

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top