Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Дати початку та завершення акції вибрані не випадково, вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною є порушенням її прав.
Глядачі клубу Docudays UA , як і кожного року долучаються до цієї акції. В цьому році темою для обговорення було обрано “Насильство під час війни. Як виявити, притягнути до відповідальності? ” Для перегляду взяли документальну стрічку “Свідки. На північ від Києва” української режисерки Тетяни Симон.
Це документальний фільм, створений з інтерв’ю, які команда «Архіву війни» збирає вже понад рік. Це історії п’ятьох сміливих жителів/-ок Київської області, які пережили російську окупацію, але ні на мить не припиняли супротив. Передача гуманітарки, порятунок наших військових з оточення, надання медичної допомоги, приготування їжі для бійців та бійчинь чи просто для котів села Мощун — усе це великі й маленькі особисті подвиги, які надихають і дають нам сили продовжувати боротьбу.Крім приголомшливих історій, свідчення жителів/-ок Київщини можуть допомогти в майбутніх розслідуваннях та, зрештою, покаранні росіян.
Живі історії простих, цивільних людей надзвичайно надихають на спілкування.
Під час обговорення ми почули багато особистих історій, які викликають співчуття та співпереживання, і ти розумієш що: “Насильство під час війни, є воєнним злочином, який не має терміну давності: Війна може розгортатися роками. Може знадобитися декілька років, інколи навіть десятиріч, аби постраждалі наважились звернутися по правову допомогу. Навіть якщо мине 10 років, правосуддя буде встановлене, злочинця, буде притягнуто до відповідальності. #docuclub #docu_показ