Шосткинська публічна бібліотека

Клуб шанувальників класичної музики

30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек.
І мабуть саме тому темою зустрічі у “Клубі шанувальників класичної музики” ми обрали книгу, а саме поговорили про зв’язок між книгою та музикою. Чи багато між ними спільного. Виявляється так… Ось наприклад: музичні та літературні твори ми сприймаємо у часі. Тобто музика живе, коли звучить, а література – коли її читають. У літературі літери складаються в слова, слова – у фрази, речення. Те саме відбувається у музиці з нотами. Є поняття “музична фраза”, “музична пропозиція”.
Ну і звісно ж без поезії не було б пісень, без романів, повістей та оповідань не було б опер, балетів, мюзиклів, оперет. В основу багатьох музичних творів покладено саме книгу. Як то опера Миколи Лисенка “Наталка Полтавка” написана за мотивами п’єси Івана Котляревського, балет Адольфа Адана “Корсар” за мотивами поеми Джорджа Байрона, мюзикл “Собор Паризької Богоматері” за романом Віктора Гюго і цей список можна продовжувати нескінченно.
Насправді, як виявилося, книгу та музику багато чого поєднує і в цьому ми сьогодні особисто переконалися. #клуб_шанувальників_класичної_музики
Поширити

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top