Шосткинська публічна бібліотека

Клуб шанувальників класичної музики

В продовження минулої теми (“Книга та музика”) сьогодні 14 жовтня, для обговорення на зустрічі в “Клубі…” , ми обрали тему  роль музики у фільмах та мультфільмах.

Музика в кіно та мультфільмах створює відповідний настрій, слугує візитною карткою фільму. Недаремно навіть в еру німого кіно перегляд йшов під зовнішній акомпанемент. Часом ми настільки асоціюємо музику з кіно, що не знаємо її назви, та автора, але знаємо з якого вона фільму чи мультфільму.
Вона створює емоційно-смисловий простір під час сприйняття, створюючи умови для співпереживання, участі нас як глядачів у процесі перегляду фільму. Музика допомагає глядачу більш яскраво сприймати те , що відбувається на екрані, а іноді навіть підготувати нас до тих, чи інших подій фільму чи мультфільму.

Звук – невід’ємна частина створення магії у сучасному кінематографі. Він допомагає перенести глядача в інший світ, збагачує візуальні образи та наголошує на важливих моментах фільму. Звуковий дизайн включає безліч елементів, одним з яких і є музика. Разом з фоновими звуками, різноманітними ефектами та діалогами вона створює потрібну режисерові атмосферу і викликає емоційний відгук у глядача.

Деякі фільми запам’яталися нам  саме завдяки музиці: “Шербурськи парасольки”, “Гаррі Потер”. “Рожева пантера”, “Професіонал”, “Іграшка” та багато інших.

Поширити

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top