Шосткинська публічна бібліотека

«Govirka» і нове покоління письменників. Тетяна Воробйова

 

Давненько такого не траплялося в Шосткинська центральна міська бібліотека. Дівчина тримала в руках рукопис, гортала сторінки, а потім попрохала зробити майже всі сторінки рукописного тексту. Звичайно ж, я поцікавилася: «що це?». «Це роман мого батька, він мене зацікавив і я хочу його надрукувати», – відповіла Тетяна. Якщо в розмові щось про книги, ти одразу вся мобілізуєшся і бажання продовжити розмову на тему вже не приборкати. Хочеться знати більше. Тому, слово за слово і наша розмова «поплила за течією».  Дуже вже хотілося почути думку молодої авторки, творчої особистості про сучасне літературне життя країни в умовах воєнного часу. Таня приїздить в рідну Шостку щоразу як тільки-но хочеться змінити  емоційний фон настрою.

«Я вдома. Точніше в батьківському домі разом зі своєю малою кішечкою, яку я дуже люблю й не могла залишити в зйомній квартирі в іншому місті. Вона, малеча, мене розбудила, а ще чергова ранкова сирена, яка останнім часом занадто вже разів вмикається. Тим, бляха, виродкам не спиться, вони тероризують просте мирне населення. Хоча тут, де живуть мої батьки небезпечно, проте вони не ті, хто залишить свій дім», – прочитала на Аркуші – сучасній україномовній літературній платформі. Місце зустрічі читачів та письменників! https://arkush.net/user/3514

Далі “Сучасний літературний процес. Суб’єктивна думка Тетяни Фан (Тетяни Воробйової)”.

«Сучасна Українська література наповнена багатьма різноманітними жанрами, стилями написання, а головне унікальним поколінням письменників, якого в історії літпроцесу ще не було. Повірте, я знаю про що говорю, адже комунікую з ними часто, чи не постійно. Зараз поясню: перше – я відчуваю себе частиною цього творчого середовища, намагаюсь розвиватися й руйнувати сама для себе ті сталі міфи, які були в моїй голові до того. Друге – на даний час я працюю в команді однодумців над створенням медійного соціально мережевого продукту, а точніше – це проєкт «Govirka» (про нього я напишу трошки нижче й більше).

З минулого року (2022) я почала глобальніше вивчати тему літератури, мови, книг, книгодрукування та видавництва. Бо, як і у кожної сучасної людини змінились цілі, плани та мрії. Моя мрія й ціль, щоб якомога більше молодих, талановитих сучасних письменників наповнили своїми цікавими та якісними книгами полиці в спеціальних магазинах, бібліотеках і домашній колекціях. Раніше ми знали одні імена (С. Жадан, О. Забужко,

А. Кокотюха та інші) та й зараз ми їх чуємо, але так хочеться почути нові імена та побачити всюди сучасні книги.

Хочеться, щоб якомога більше людей взявши до рук книгу, просто навмання відкривали сторінку й занурювалися в той фантастичний, містичний, романтичний або ж наповнений шаленими пригодами світ. Бо книга нам дарує ще один світ. Ми тут в 21-му, але душею можемо відправитись на іншу планету, де всі люди ходять по повітрю чи переміщуються за допомогою телепортів на далекі-далекі планети. А можемо й натрапити на книгу, яка розповість про сучасність, де в реальності співіснують люди й міфічні істоти: Мавка, Чугайстер та інші. В цьому сучасному світі він є Мольфар так само він може бути в історіях де є то оповідачем то спостерігачем. Він в своїй мірі виконує певну роль, яку дає йому автор.

Зараз на наших книжкових полицях більше різноманітних творів Українською мовою й саме наших письменників, про те цього все одно замало. Молоді й талановиті на своєму літературному шляху долають багато перепон. Окрім того, що написаний твір вже пройшов велику кількість редагування, на нього ще чекає етап оцінки й друку у видавництві, це якщо пощастить натрапити на тих, хто готовий видавати на власних умовах. Але часом доводиться йти іншим шляхом, брати все на себе і друкувати за власні кошти.

Від моменту «а скільки книжок я хочу надрукувати» починається ще один етап де треба шукати книжкові магазини, які можуть взяти на реалізацію певну кількість книг й тоді вже сподіватись, що вони продадуться і що дійсно будуть цікавими.

Мій висновок й думка щодо розвитку сучасної літератури є наступним: є багато крутих авторів (письменників), твори яких зачіпають кожну струнку душі й вони обов’язково матимуть своє місце на книжковій полиці, проте коли це буде поки невідомо, але це буде. Найближчими роками в нас точно з’являться нові круті книги в усіх нішах,  де може тільки жити книга. Також право на існування є у книги іншого формату – електронної, вона так само актуальна й популярна.

А тепер я розповів трохи про проєкт «Govirka». Він був створений для того, щоб популяризувати Українську мову та літературу у форматі аудіо-відео та підтримувати сучасних талановитих письменників. Адже аудіо книги – це звично й просто, а слухати щось, як, наприклад фільм без картинки не цікаво. Тому ми започаткували платформу, щоб можна було вмикати й слухати при цьому займатись своїми справами. На нашому Каналі зараз є дуже цікаві освітньо-навчальні записи казок. Там є одна єдина картинка – вініловий програвач, який крутиться по колу, а в цей час актор озвучує якусь історію. Він/вона, маніпулюючи своїм голосом, обігрує всіх персонажів, які є у творі й передає усі відтінки емоцій. На даний час у нас тільки казки, але вже готуємо до публікації декілька оповідань наших талановитих сучасних письменників. Щоб не пропустити й слухати оповідання вся команда Govirka запрошує всіх, кого цікавить даний проєкт підписатись й слідкувати за нами в соціальних мережах. Декілька посилань я додам нижче, так само як і посилання на свою соціальну мережу та письменницьку сторінку», – нові виклики вимагають переосмислення сучасних реалій літературного життя. Думка молоді в цьому процесі відіграє важливу роль. Дослухаймося!

Дякуємо всім, хто приділив час й прочитав дану статтю.

Посилання на соцмережі:

Сторінка Тані на платформі “Аркуш” https://arkush.net/user/3514

Інстаграм https://instagram.com/vorobiova.tetyana?igshid=ZGUzMzM3NWJiOQ==

Проєкт Govirka Ютуб канал https://youtube.com/@govirka1

Істаграм https://instagram.com/govi.rka?igshid=ZGUzMzM3NWJiOQ==

Фейсбук https://www.facebook.com/profile.php?id=100089137927373

Спілкувалася Тетяна Плющ

7 червня 2023року

#Бібліотечний_журфікс  #сучасна_література  #нові_імена_в_літературі

Поширити

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top