Шосткинська публічна бібліотека

“Клуб шанувальників класичної музики”

14 березня 1804 у Леопольдштадті народився австрійський композитор, скрипаль і диригент. Засновник музичної династії Штраусів.
Батько композиторів Йогана Штрауса молодшого, Йозефа Штрауса та Едуарда Штрауса – Йо́ганн Штра́ус I.
Значною мірою завдяки йому Відень став вважатися столицею вальсу і саме про нього йшла мова на зустрічі у “Клубі…” 23 березня.
За своє наповнене творчістю життя він написав понад 250 творів, став одним із перших диригуючих скрипалів та підкорив своєю музикою серця сотень тисяч сучасників. Серед них – Ріхард Вагнер, королева Вікторія та імператор Фердинанд. Рано втративши батьків, юний Йоган нестримно тягнеться до музики. Він наполегливою працею пробиває собі шлях і незабаром стає справжнім майстром скрипки. На ній Штраус грає віртуозно і самозабутньо — його навіть порівнюють із великим Паганіні.
Воістину тріумфальна хода музики Йоганна Штрауса-батька Європою припадає на 1830-ті роки. Композитор стає першим, хто виводить танцювальну музику до рівня високого мистецтва. Він гастролює у Будапешті, Берліні, Лейпцигу, подорожує до Голландії Бельгії та Франції.
Щороку в Європі відбувається знаменитий «Штраус-Фестиваль», присвячений творчості сім’ї. Італія, Австрія та Німеччина насолоджуються чудовими творами найвідомішої династії композиторів та диригентів ХІХ століття, початок якої поклав Йоганн Штраус-старший
Поширити

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top