Шосткинська публічна бібліотека

Клуб шанувальників класичної музики

Едвард Гагеруп Гріг — норвезький  композитор періоду романтизму , музичний діяч, піаніст, диригент , основоположник норвезької професійної композиторської школи. Саме про нього йшла мова на зустрічі в “Клубі…” 4 листопада.

Гріг — перший норвезький композитор, творчість якого вийшла за межі своєї країни та стала надбанням європейської культури. Фортепіанний концерт, музика до драми Г. Ібсена Пер Гюнт, ліричні п’єси і романси є вершинами музики другої половини XIX ст.

Композитор різко виділяється серед своїх попередників і сучасників. Подібно Верді в Італії або Сметани в Чехії, він з незвичайною виразністю втілив у своїй музиці народний колорит. “Я почерпнув, – говорив він, – багаті скарби в народних мелодіях моєї батьківщини і з цього скарбу намагався зробити національне мистецтво”. Створивши таке мистецтво, Гріг став основоположником норвезької музичної класики, а творіння його – надбанням світової художньої культури.

У музиці Гріга звучить чарівна краса норвезької природи, то величної,  то скромної. Простота музичного вираження і в той же час його оригінальність, національний колорит, самобутність образів підкуповують слухача.  Складалося враження, що Едвард Гріг творив для кожного слухача окремо і це неймовірно подобалося людям.

Едвард Гріг – автор понад шестисот творів, які сьогодні звучать саундтреками у  кіно та мультфільмах. Його часто називають співаком скандинавських легенд. Він любив Норвегію, казково прекрасну і величну,  ну а норвежці відповідають йому тим самим.

 

Поширити

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top