Шосткинська публічна бібліотека

Docudays UA : «Бабин Яр: у пошуках пам`яті»

27 січня у світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Цей день проголошений в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни.
Сьогодні на зустрічі у клуб дивилися д/ф українського режисера Володимира Чеппеля: «Бабин Яр: у пошуках пам`яті».
Люди гуляють доріжками парку серед різних пам’ятників і не завжди згадують, що це місце найжахливішої трагедії – загибелі десятків тисяч євреїв, українців, поляків, ромів, яких вбивали через їхню віру, національність, професію. Фільм Володимира Чепеля розповідає про Бабин Яр, про трагедії Другої Світової війни та Куренівки. Цей фільм про надію на уроки пам’яті, надію, що такі трагедії ніколи не повторяться. …І фільм таки справив враження.
Спочатку ми поговорили про історію Бабиного Яру, яка розпочалася з 1401 року. А з 1932-1933 року історія цього місця стала місцем трагічних подій.
Після перегляду фільму пані Тетяна наголосила, що вона була у Бабиному Яру і так цьому місцю дійсно не вистачає завершеності. Давно вже треба зробити з нього «парк пам`яті». Де б людина могла прогулятися, згадати і подумати чому тут відбувалися ті чи інші події.
А пан Сергій нагадав всім, що і в нашому місті є кладовище з якого ще за радянських часів було зроблено парк. А на місці єврейського поховання стоїть кафе. І що давно вже потрібно було зробити там місця пам`яті.
Ми багато говорили згадували книги і фільми про Бабин Яр, розповідали власні історії, завдяки фільму ми поговорили про події давно минулих і теперішніх днів. #docuclub #docu_показ

Поширити

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top