Шосткинська публічна бібліотека

Наша єдність – наша зброя

22 січня у Центральній міській бібліотеці урочисто відзначили подію, яка на початку ХХ століття мала на меті об’єднати Україну – а саме – підписання Акту Злуки східних і західних земель. Цей день згодом став державним святом – Днем Соборності України. У 2024 році Україна відзначає його під гаслом «Наша єдність – наша зброя».
Про історичну подію, що відбулася 105 років тому, розповів учитель історії комунального закладу «Шосткинська спеціалізована школа І – ІІІ ст. №1» Федір Пушкар. Музичні привітання звучали у виконанні творчого колективу «Зорецвіт» села Ображіївки. Все, що відбувається в Україні, спонукає писати громадську діячку Наталію Максину, поетичним словом звеличувати Україну: «Я на колінах не стою, я щит і меч в руках тримаю», «Я все стерплю, я все пройду, лиш тільки жити, в тобі жити». Заступник начальника прикордонної застави з персоналу Андрій Луговий: «Нині Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Тому збереження цілісності, державності залишається на порядку денному національних завдань. Можна сміливо говорити про те, що Соборність – мета Перемоги».
У кожному виступі звучали щирі слова вдячності тим, хто відстоює право України бути єдиною державою, хто захищає її територіальну цілісність. Хвилиною мовчання вшанували наших співвітчизників, чиї життя покладені на вівтар незалежності, соборності, єдності.
Сьогодні слова «я – українець» мають особливе значення. Сьогодні вони сповнені мужністю, гордістю й незламністю нашого народу. Соборність це не лише пам’ять про спільне минуле, а й згуртована співпраця заради майбутнього, як на полі бою, так і в тилу. Коли ми, з різних регіонів, разом працюємо, боремося з окупантами, створюємо знакове і важливе, адже ціль у нас спільна: незалежна, демократична і соборна Україна. Єднаймося! #День_Соборності

Поширити

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top