Шосткинська публічна бібліотека

Клуб шанувальників класичної музики

9 березня – 210 років з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Шевченко прекрасний знавець української народної пісні як в її словесній, так і в музичній формі. Шевченко знав і засвоїв безліч українських народних пісень, він сам був тонким інтерпретатором тих пісень, сам записував їх та співав. У них Шевченко бачив відображення свого народу. Народ співав пісні Шевченка, й іноді не знав, що це слова великого поета. За свідченням друзів Шевченко був від природи  дуже музикальним і обдарованим.  Поет відвідував усі оперні прем’єри, престижні концерти, досконало знав  музичне мистецтво, тонко відчував його естетичну вартість чудово орієнтувався у виконавській майстерності співаків та інструменталістів, любив музику Йозефа Гайдна, Фридерика  Шопена,Вольфганга Моцарта, Фелікса Мендельсона, Людвіга  Бетховена, Нікколо Паганіні…
Тому на зустрічі в “Клубі…” вирішили поговорити про музику в житті нашого Кобзаря.

Ще за часів життя Шевченка до кількох творів з «Кобзаря» пишеться музика. В процесі переходу пісенного матеріалу з «Кобзаря» в народний музичний побут значна роль належить і самому поетові, бо ці пісні переходять в народ з словами і музикою Шевченка.

Коли ми згадуємо про музичну спадщину Шевченка особливе місце в ній належить талановитому українському композитору  Миколі Лисенку.
Окремою темою у творчості Лисенка, яку він не полишав ніколи, була його робота над творами на слова Т.Г.Шевченка. Лисенко створив близько 100 музичних творів, об’єднаних темою «музика до «Кобзаря». Його хори, ансамблі, солоспіви втілювали в музиці ліричні, епічні та філософські твори великого Тараса. Чудові зразки різних за формою і жанром вокальних творів композитора злилися з поезіями Шевченка.
Першим оригінальним твором митця стала музика до Шевченкового «Заповіту», яка стала поштовхом для подальшої роботи над циклом творів на тексти «Кобзаря». Ще коли молодий композитор навчався в Лейпцизькій консерваторії, створив перші 10 пісень на вірші Шевченка.
Також  поговорили і  про  інших  композиторів , які в різні роки писали музику на слова Тарас Шевченка. Це – Петро Сокальський, Владислав Заремба, Станіслав Людкевич, Микола Аркас та ін. #Шевченко_210
Поширити

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top