Шосткинська публічна бібліотека

«Моє життя з тобою і для тебе Моя найкраща, Мамо-Україно!»

Знаково, що в День Гідності та Свободи, ми відчули усі ознаки патріотичного піднесення. У нашому залі лунала поезія, де в кожнім слові – то присвята Україні та молитва за наших захисників.
Ірина Родченко, заслужений працівник культури України, поетеса, журналістка, виконавиця пісень, громадська діячка, ділилася з нами тим, чим живе її душа. Чиста поезія нашої землячки, доброї подруги нашої бібліотеки обіймала, пригортала, полонила наші серця та дарувала неповторні відчуття.
Поезія пані Ірини – то свідчення того, що відбувається сьогодні з нами, літопис війни та мужність покоління, яке захищає право наше право бути вільними.
«В молитві і віршах щоденно звертаюсь з проханням захистити Україну. Під звук сирен творю свою молитву. Вони допомагають мені вижити»:
Молюсь за кожну квіточку у лузі.
Молюсь за кожний поклик солов’я.
Молюсь за мирне небо України – вона моя!
Почути вірші в авторському виконані – то велике щастя, адже звучать вони по-особливому піднесено й чутливо. Вірш, майже з кожної сторінки книги «Цілую небеса. Записник жінки-насінинки», Ірина Родченко ні не просто чудово декламувала, а серцем і своєю світлою душею виголошувала. Кожен вірш – то історія життя та подвигу людей, яких вона особисто знає: друзі, знайомі, сусіди.
У поезії, яка звучить як гімн – людські долі, материнські сльози й молитви до небес зберегти життя синам, донькам, чоловікам, батькам, які боронять Рідну землю. А ще велика віра в Перемогу, яка обов’язково настане і принесе мир, спокій, щастя та любов!
Ірина Володимирівна згадала усіх шосткинців, які віддали найцінніше – своє життя за свободу і незалежність України. Хвилиною мовчання ми вшанували наших земляків.
Поезія і музика нас повертає до життя. Чудовим музичним вітанням стали шедеври світової та української музики у виконанні скрипкового дуету «Адажіо» – Ігор Давискубов та Ольга Гребенник.
Пані Ірина привезла з Києва важку валізу подарунків, з собою ж забрала наші віддані серця. Подарунки отримали всі. Особисто кожному вручила календарики з цитатами з її творів, оригінально оформлені смаколики та свої книги «Любов дивовижна» та «Цілую небеса. Залишала в кожній свій дарчий напис. А ще презентувала нам ексклюзивні, тільки-но народжені серцем вірші, на які її надихнула поїздка в наше місто Шостка.
Не варто засмучуватися, якщо ви не потрапили у коло везунчиків. Авторка залишила книги та періодичні видання у Шосткинській центральній міській бібліотеці, щоб ознайомились з її творчістю усі читачі громади. Тож беріть та читайте із задоволенням.
Ми з задоволенням підтримали ініціативу пані Ірини: зробити подарунки і для наших захисників. Найкращий для них подарунок – це донати, тому всі учасники події долучилися до збору коштів. Зібрані кошти ми передаємо сьогодні волонтерській організації «З любов’ю у серці», а вони вже точно знають, що першочергово потребують наші воїни.
P. S Ми це зробили. Кошти, зібрані учасники Години патріотизму «Україні присвячується», який відбувся 21 листопада в Шосткинській центральній міські бібліотеці, передані волонтерам. Наразі триває збір коштів нашому земляку для придбання тепловізора та колес.
Поширити

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top