Станіслав Пилипович Людкевич – поєднував композиторську діяльність та наукові дослідження. У власних творах композитора переважали монументальні твори, присвячені героїко-патріотичній тематиці. У 1928 році він написав «Стрілецьку рапсодію», засновану на популярних стрілецьких піснях. Згодом її перейменували у «Галицьку рапсодію». Найкращі музичні твори Людкевича написані на поезію Тараса Шевченка та Івана Франка: симфонія-кантата «Кавказ», кантати «Заповіт» та «Наша дума, наша пісня», хори «Косар» та «Ой вигострю товариша», солоспіви на слова Шевченка та кантата «Наймит», хори «Вічний революціонер», «Конкістадори», симфонічні поеми «Каменярі», «Мойсей», «Не забудь юних днів». У 1964 році Станіслав Людкевич став лауреатом Шевченківської державної премії за твори «Кавказ» та «Заповіт» на слова Тараса Шевченка.
Борис Миколайович Лятошинський – є одним із найважливіших для української музики композиторів, бо заклав фундамент для створення української класики. Він був змушений творити в часи культурного терору СРСР і потерпав від шквальної критики «партійних» композиторів, проте зумів задати тренд на модернізм в українській музиці та зростив покоління музичних шістдесятників — «Київський авангард».
Лев Миколайович Ревуцький – український композитор, педагог, музичний і громадський діяч. Доктор мистецтвознавства (1941), академік АН УРСР (1957), заслужений діяч мистецтв УРСР (1941), народний артист СРСР (1944), Герой Соціалістичної Праці (1969), лауреат Державної премії СРСР (1941), Державної премії УРСР імені Т. Г. Шевченка (1966). Депутат Верховної Ради УРСР 2—5-го скликань.
Анатоль Кос-Анатольський – композитор з Коломиї, який став амбасадором українського джазу в СРСР. яскрава особистість в історії української музики, талановитий композитор, педагог, блискучий оратор, поет, багаторічний очільник Львівської спілки композиторів, автор понад 500 творів різних жанрів. Він став яскравим популяризатором музичного мистецтва.
Рейнгольд Глієр – композитор, педагог, диригент, просвітник, музично-громадський діяч. Він сприяв розширенню педагогічного репертуару для учнів виконавських факультетів, особливо в період роботи в Київській консерваторії. Автор багатьох статей.