Шосткинська публічна бібліотека

Клуб шанувальників класичної музики

21 вересня, після літнього відпочинку розпочав свою роботу “Клуб шанувальників класичної музики”. ” Музика – це те що допомагає нам жити і вижити, музика лікує, музика заспокоює. Музика – це те що буде завжди.” – сказала Віра Кішулько, голова клубу.

Сьогодні ми говорили про творчість “короля мюзиклу” Фредеріка Лоу.

Фріц Льові народився у Відні(Австрія) 10 червня 1901 року, у родині артиста оперети. Його талант яскраво проявився вже в дитинстві: у п’ять років він грав на піаніно, о сьомій писав музику для виступів батька, а в 13 став наймолодшим солістом оркестру Берлінської філармонії. У 15-річному віці Лоу написав пісню «Катріна», що відразу ж стала популярною, ноти якої були розпродані в кількості більше одного мільйона екземплярів.

У 1924 році Лоу переїхав до США, проте до того, як американські продюсери зуміли гідно оцінити його музичний дар, йому довелося перепробувати чимало найрізноманітніших професій. Зокрема, він працював тапером, сільськогосподарським робітником, золотошукачем і навіть виступав як боксер у категорії «ваги пера». У Америці композитор взяв собі ім’я Фредерік.

Перший успіх прийшов лише 1947 року після мюзиклу «Бригадун». Але справжній тріумф настав у 1956 році, коли було написано мюзикл «Моя прекрасна леді», за яким у 1964 році було поставлено фільм (з Одрі Хепберн у головній ролі), який отримав 8 премій «Оскар». Але сам Лоу не висувався за жодною музичною категорією, а приз отримала людина, яка переклала музику для фільму. Свій приз Лоу отримав у 1959 році за найкращу пісню до фільму «Жижі» (фільм, до речі, завоював 9 «Оскарів»). 1975 року Лоу став номінантом за двома категоріями за музику до фільму «Маленький принц».

Славнозвісний мюзикл «Моя прекрасна леді» Фредеріка Лоу, прем’єра якого відбулася 15 березня 1956 року на Бродвеї, нині вважається свого роду еталоном переваг і недоліків мюзиклу.

 

Поширити

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top