Шосткинська публічна бібліотека

Клуб шанувальників класичної музики

Музика — також зброя. Вона додає нам наснаги для опору кривавому ворогові, надихає, підіймає бойовий дух…
Коли в нашу країну прийшла кровопролитна війна, розв’язана росією від депресії, часом нас рятувала музика, що піднімала бойовий дух.
Сьогодні в “Клубі …” говорили про музику, яка народжувалась під час війни.
Згадали козацькі пісні, пісні січових стрільців та українських повстанців, пісні Другої світової війни.
Козацьки пісні –  народніісторичні співанки та думи в котрих оспівується Козацька доба. Містять героїчні, часом алегоричні, засоби опису смерті козака, від’їзд до чужих країв, сум за Батьківщиноюгерці та баталії. Згодом до жанру було доєднано твори гайдамацької тематики. Переважно не входили до репертуару придворних музик, їх розповсюдженням займались здебільшого кобзарі та лірники.
Ну і звісно сучасні пісні народжені російсько-українською війною.
Козацькі пісні є  символом козацької звитяги, доблесті та нездоланності духу.
Стрілецькі та повстанські  пісні́ — пісні, створені в легіоні Українських січових стрільців 1914—1918 під час національно-визвольної боротьби (маршово-бойові, жалобні, любовні й жартівливі). Головні творці стрілецьких пісень: М. Гайворонський, капельмайстер оркестри УСС, Р. Купчинський і Л. Лепкий. Стрілецькі пісні є в хорових і сольних обробках низки українських композиторів.
Згадували пісні Другої світової війні 1939-1945 років присвячено безліч щирих, зворушливих мелодій. Щороку ми чуємо їх, переспівуємо і згадуємо страшні часи.
Ну і звісно  говорили про сучасні пісні народжені російсько-українською війною. Українська музика часів війни 2014-2022 років. Мотивуюча! Справжня! Надихаючп на Перемогу!
Поширити

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top