Шосткинська публічна бібліотека

Голодомор: душа болить і тане, мов свіча…

На листопадовій зустрічі 14-го дня у книжковому клубі «Магія читання» обговорювали твори сучасних українських письменників, присвячені цій трагічній сторінці історії українського народу ХХ ст. Заслуговують на увагу художні твори українських письменників Уласа Самчука «Марія», Івана Стаднюка «Люди не ангели», Світлани Талан «Розколоте небо» та багато інших. Ці книги бентежать душу, наповнюють серця пекучим болем, адже в них показана жахлива картина Голодомору, велика трагедія українських родин. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв Голодомору. Постійна учасниця пані Зоя продекламувала вірші українських поетів про Голодомор.
Пані Віра і пані Тетяна поділилися спогадами про ті жахливі голодні часи. Ці спогади від покоління до покоління передавалися у їхніх родинах. Присутні дізналися, що у кінці 1940-х років взимку до Шостки приїздили мешканці навколишніх сіл. З саней падала солома, інколи з колосками.
Діти дорогою до школи збирали ці колоски. Також на полях збирали мерзлу картоплю і готували з неї деруни, які у голодний час здавалися надзвичайно смачними.
Груднева зустріч у клубі буде присвячена зимовим історіям, сповненим позитиву, передчуття свят, вірі у дива.
Поширити

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top