Проєктна діяльність бібліотек – один із важливіших напрямів інноваційної діяльності , адже передбачає процеси соціального партнерства та залучення коштів на реалізацію ідей з вирішення проблем у громади. Вона стала рушійною силою для розвитку бібліотек, змінила професійну свідомість бібліотекарів, змусила освоювати нові знання, уміння з практичної вправності у сфері проектного менеджменту.
Шосткинська центральна міська бібліотека активно бере активну участь у грантових програмах від міжнародних та національних донорів. У 2020 році Шосткинська центральна міська бібліотека взяла участь у конкурсі Громадських проєктів. Перемогу отримав проєкт «Створення молодіжного тренінгового хабу «Молоді для молодих».
Також перемогу в конкурсі Громадських проєктів у 2020 році здобули ще 2(два) бібліотечних проєкти: «Бібліотека – простір для родини» (Центральна міська бібліотека для дітей) та Створення арт-простору в Садовому мікрорайоні м. Шостка (Бібліотека-філія №1).
У 2021 році перемогу у конкурсі Громадських проєктів здобув проєкт Воронізької бібліотека-філії «Library Hub – мультимедійний простір в с. Вороніж».
У цьому ж двадцять першому запроваджено інклюзивний проєкт кіноклубу Docudays UA «Почути світ, щоб бачити життя». Фахівці Шосткинської центральної міської бібліотеки щодня і абсолютно безкоштовно читають книжки по телефону. Таку інновацію запровадили у бібліотеці для людей, які з тих чи інших причин не можуть самостійно читати. Серед слухачів – незрячі, люди літнього віку та ті, хто важко хворіє.
У 2023 році бібліотека в парнерстві з громадською організацією «Сила інтелекту» реалізувала проєкт «Cпортивно -літературний десант “Переможні горизонти“.
Мета проєкту – заохочення молоді Шосткинської міської територіальної громади до якісного життя, популяризація творів сучасних українських письменників.
8 червня Cпортивно – літературний десант «Переможні горизонти» висадився на галявині під каштанами Воронізької бібліотеки.
Відома поетеса і крута блогерша Ірина Понирко чудово декламувала свої вірші, в яких домінують життєві мотиви: кохання, переживання, війна. Змінювала картинку і продовжувала розповідати про тонкощі створення вірусного відео.
15 червня десант здійснив зупинку в селі Івот. Цього разу гостем події став блогер, автор тревел-проєктів «Моя Сумщина», «Моя Україна» Ярослав Гула.
Цікавий експеримент та майстер-клас від Ярослава досяг своєї цілі – всі отримали задоволення на всі 100%. А усі герої сьогоднішньої події – в спеціально створеному промо ролику.
Посилання на відеоролик від Ярослава Гули: https://www.facebook.com/cbstolstogo/videos/2590861704421180
До спортивно-літературного десанту приєднується мистецький. 22 червня ми в Гамаліївці. Здається все тут і всі тут.
Аквагрим від Алефтини Філон, декламування віршів та гуморесок, пісня, спортивна руханка, патріотична фотозона у бібліотеці: разом з гамалііївцями ми створювали атмосферу, де цікаво було б усім.
Активісти Гамаліївки запропонували нам невеличкий майстер-клас з плетіння сіток.
27 червня – день, коли дякуєш фортуні за це дивовижне Відкриття. Шостка знайомилася з талановитими лідерками сучасного літературного мистецтва, покликання яких – народжувати якісні книжки.
Письменниця, співзасновниця та головна редакторка видавництва “Відкриття”, літературна редакторка, дизайнерка книжок, культурна менеджерка, дизайнерка-верстальниця та видавчиня Наталія Васильєва та письменниця Іванна Підгаєць за перші декілька хвилин закохали в себе назавжди аудиторію і підкорили всіх своєю історією успіху.