Шосткинська публічна бібліотека

Ми не хочемо їх відпускати… Сьогодні саме той день, коли емоції беруть верх над словами.
День, коли дякуєш фортуні за це дивовижне Відкриття. Шостка знайомилася з талановитими лідерками сучасного літературного мистецтва, покликання яких – народжувати якісні книжки.
Письменниця, співзасновниця та головна редакторка видавництва “Відкриття”, літературна редакторка, дизайнерка книжок, культурна менеджерка, дизайнерка-верстальниця та видавчиня Наталія Васильєва та письменниця, кретивна менеджерка, організаторка топових івентів Іванна Підгаєць взяли з собою з Києва трохи сонячної погоди та велику валізу скарбів.
Наталія з Іванною одразу ж після Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» сіли у потяг до Шостки. Дві години в Шосткинська центральна міська бібліотека промайнули на одному подиху. За перші декілька хвилин закохали в себе назавжди аудиторію і підкорили всіх своєю історією успіху.
Микола Нога, мер міста Шостки впевнений, що у дівчат велике майбутнє.
Ольга Сокульська, начальник відділу молоді Шосткинської міської ради привітала гостей, наголосила на важливості проведення патріотичних заходів та висловила надію, що зустріч ця перша, але не остання.
«Ця неймовірна зустріч подарувала нам стільки добрих вражень», – директор Шосткинської публічної бібліотеки Світлана Портянко, – Ми дуже раді, що ця подія відбулася».
Але це ще не все… Все, що потрапило в наші серця, запам’яталося та просить, щоб ми поділилися …
«Неймовірна в кожному своєму амплуа. кожна книга для неї як дитина»., – про Наталію так каже Іванна . А про дітей – тільки найкраще. Про кожне дітище є що розказати мамочкам, тому Наталія Васильєва згадує як проходив процес народження. Я маю на увазі книг. А їх у неї більше 10. Всі в команді «Відкриття» книги обожнюють. Видають їх як власним коштом, так і спільно з автор/ами/ками.
Першою була «Орелія» Ольги Халепи. Реально класна книжка, в яку Наталія повірила одразу ж. Кошти на видання взяла в борг у чоловіка. Це роман про історію села Яковлівка в Харківській області, коли люди тікали з рідних домівок від колективізації.
«Муха в окропі на окупованій території». Про цю книгу Наталія говорить так: «Якщо книга про війну заходить при температурі 39 – то це реально крута історія». До речі, оригінальна обкладинка – це заслуга нашої шосткинки – художниці Наталі Шерстюк.
Неймовірна книжка «Неспілка. Неказки» народилася за тиждень до Книжкового Арсеналу. Яскравий калейдоскоп різних жанрів, непередбачуваних сюжетів та глибоких роздумів у складні часи, які переживають українці в період повномасштабного вторгнення. Була презентована в Києві, а також подарована в Шостці. Серед 11 сміливих авторок – наша гостя Іванна Підгаєць з присвятою усім хорошим батькам «Два сонця і тато».
Мета народження наступної – допомогти людям у всьому світі зрозуміти, що відчував кожен українець і як “Війна, яка змінила нас”. Це спогади й емоції Катерини Пилипчук про активну фазу війни у перші пів року.
Правда, яку маємо знати в «Оскарі». Книга про людину, чоловіка, кримського татарина, що свято вірить у силу життя.
Є що почитати й діткам. Візьміть почитати «Клуб домашніх улюбленців». Кумедні та повчальні історії розкажуть домашні улюбленці. Тут багато багато яскравих малюнків і цікавих завдань.
«Це шедевр. Всі кейси працюють. Неймовірно колосальна праця», – меседж від Іванни на книгу Наталії «Після останньої крапки» (2022). Пощастило, коли дівчата наступного дня поверталися додому, було прохолодно і Наталія взяла з собою курточку з бібліотеки. Сьогодні курточка повернулася з Києва з подарунком. Вже другою книгою «Після останньої крапки» Наталії Васильєвої з автографом – подякою нам з вами за «теплий прийом та неймовірну гостинність». Ми такі…
Свої відгуки про книги можете тепер залишати в «Читацькому щоденнику». Дівчата створили це диво і поділилися з нами. Щоб видати Щоденник радилися в чатах, дослухалися до порад і враховували всі побажання.
#4.5,0. Поетичний артбук Інни Гончар та Юрка Костишина. Присвячений він самому життю, адже воно є навіть там, де прийшла панувати смерть.
Не будемо про всі, тримаємо інтригу. Наталія й Іванна залишати книги для вас у Шосткинська центральна міська бібліотека.
«Читаємо книжки, бо ми того варті. Слава Україні, а русні – звізда».
«Щоб жити далі, нам треба думати про хороше…», – слова Наталії, з якими неможливо не погодитися.
Вони повертаються до своїх шалено цікавих справ вже завтра, нам залишаються чудові спогади та безцінні скарби – книжкові новинки для наших читачів. А ще очікування нової зустрічі.
Ми продовжуємо реалізовувати проєкт у рамках програм, розроблених інститутами громадянського суспільства у сфері роботи з дітьми та молоддю за фінансовою підтримкою коштів бюджету Шосткинської громади у 2023 році.
                                                                                             Тетяна Плющ
                                                                                             27 червня 2023 року.
Поширити

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top