Шосткинська публічна бібліотека

Клубі шанувальників класичної музики

Сьогодні 9 грудня зустрілися у “Клубі …” щоб поговорити про творчість “короля саундтреків” Енніо Морріконе –
 італійський композитораранжувальник і диригент. В основному писав музику для кінематографу і телебачення. Дворазовий лауреат премії «Оскар» (2007, 2016).
Енніо Морріконе написав музику до більш ніж 400 фільмів і телесеріалів. Він працював з такими режисерами, як Роман Поланскі, Квентін Тарантіно, Олівер Стоун, Браян Де Пальма. Енніо Морріконе отримав два «Оскари», «Золотий глобус» і «Ґреммі», а також став лауреатом Polar Music Priz.
Як кінокомпозитор він був п’ять разів номінований на «Оскар», в 2007 році отримав цю премію за видатний внесок у кінематограф, а у 2016 році — за саундтрек до фільму «Мерзенна вісімка». Крім того, у 1987 році за музику до фільму «Недоторканні» він був удостоєний премією «Золотий глобус» і «Греммі». Серед фільмів, до яких Морріконе написав музику, слід особливо відзначити такі: «За жменю доларів»«На кілька доларів більше»«Хороший, поганий, злий»«Якось на Дикому Заході»«Одного разу в Америці»«Місія»«Декамерон»«Багсі»«Професіонал»[7]«Недоторканні»«Новий кінотеатр „Парадізо“»«Легенда про піаніста» та телесеріал «Спрут».

Всупереч поширеній думці, Морріконе створював не тільки саундтреки, він писав і камерну інструментальну музику, з якою у 1985 році навіть здійснив тур Європою, особисто диригуючи оркестром на концертах.

Говорячи про Морріконе, британський режисер Едгар Рай сказав: “Він може перетворити звичайний фільм на обов’язковий для перегляду, хороший на мистецтво і чудовий на легенду”
Поширити

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top