Шосткинська публічна бібліотека

Про книжку “Дикі паростки. Книга 1. Дерево роду”

Поширений у культурах світу наратив про Каїна та Авеля — про фатальний гнів поміж братами — знайшов своє втілення у новому історичному романі Ольги Саліпи — авторки успішно виданої прози під назвою «Зламані речі», яку читацька публіка зустріла із гучним схваленням. Нова літературна робота постає доволі відмінною від попередньої: тепер загальноісторичний контекст грає одну з вирішальних ролей у долі головних героїв.

Тож про що йдеться у книзі “Дикі паростки. Книга 1. Дерево роду” Ольги Саліпи? Отже, надворі 19 століття добігає свого кінця, наближаючи важкі, проте вирішальні для долі українського народу події. Попри масштабність і неминучість соціально-політичного зламу, звичайні люди все таки продовжують мати свої приватні життя, сповнені не менш драматичних подій. Сюжет знайомить нас із історією двох братів: Богдана й Івана. Здавалося б, перед нами звичайна сім’я, чиї проблеми і радості приблизно такі самі, як і у всіх. Однак щось таки відрізняє їх від інших.

Любов. Її шляхи, абсолютно незбагненні людському розуму, бувають часом  хитрі і підступні. Так сталося і з нашими братами. Іван з Богданом стають заручниками палкого захоплення до однієї жінки — Магди, що заробляє на життя послугами повії. Однак час не стоїть на місці, минають роки, і ось Іван уже має власних синів.

Здавалося б, старі історії уже давно забуті, поглинуті товщею часу, однак доля усе таки наздоганяє наших героїв. Кров, як кажуть, не водиця; так, сини Івана — Петро й Семен — спалахують незглибною пристрастю до однієї дівчини. Бурхливі перипетії приватного життя ускладнюються напруженими історичними подіями, а відтак захоплюють героїв швидким потоком без шансів на осмислення і мирне вирішення.

За вікном тривають криваві громадянські війни, наближаються часи бою під Крутами. Петро поєднується до Галицької армії, аби захищати те, у що свято вірить, попри переслідування НКВД. Семен, напроти, наскрізь поглинутий власною любовною трагедією, розтинається від ненависті до свого брата. Раптом тьмяним світлом із давно забутого минулого у житті Семена з’являється Магда: колишня батьківська коханка. У серці молодого чоловіка спалахує заборонене, осудне кохання. Надтріснутий мир у цій нещасливій сім’ї тепер приречений знищитися вщент для усіх майбутніх поколінь. Та чи засяє в цій гріховній пітьмі вогник надії?

Аби дізнатися цю та інші відповіді, можна замовити роман «Дикі паростки. Книга 1. Дерево роду» як на нашому сайті, так і серед наших фізичних магазинів. Книга буде цікава тим, хто хоче заглибитися в історію українського народу крізь призму художньої повісті про приватне життя однієї родини.

Поширити

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top