26 квітня виповнилося 38 років із дня аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала однією з найстрашніших катастроф за всю історію ядерної енергетики. Аварія забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології. З того часу кожного року в цей день ми згадуємо про цю страшну трагедію. Тому для перегляду ми обрали стрічку Сергія Буковського «Десять років відчуження». Фільм складається з різних коротких сюжетів, які дають нам можливість побачити проблеми людей, які залишились у зоні відчуження і живуть там уже десять років.
Ці короткі сюжети, з яких складається фільм, режисер Сергій Буковський та його творча група зняли напередодні 10-річчя трагедії на Чорнобильській АЕС. Ідея Сергія Букоського полягала в тому, щоб телеканал СТБ за два тижні до трагічної дати міг щодня показуати документальні свідчення наслідків катастрофи. Ідею підтримав департамент документальних проектів компанії «Internews» і в 1996 році мінісюжети вийшли в ефірі СТБ – щодня після програми «Вікна».
Після виходу в ефір творча група вирішила скласти сюжети в один фільм, який показує стан зони –людей, що живуть там, їхні домівки, проблеми, з якими вони зустрічаються,– і все ж таки залишаються там. Це – одна з рис українського характеру – не полишати місце народження, свою домівку
Після перегляду згадували трагедію і особисте ставлення до неї. Тоді ми навіть не думали про те які страшні наслідки будуть після цієї вибуху.
Говорили про проблеми екології, які є такими важливими для людства. Про можливість вибуху на Запорозькій АЕС, яка зараз окупована рашистами і які періодично погрожують це зробити. Чорнобильська трагедія так і не навчила їх, що неможна «шуткувати» з атомом.
Висновок можна зробити такий: треба усвідомлювати наслідки своїх дій для майбутнього, треба дбати про навколишнє середовище, треба з любов’ю та турботою відноситися до природи. Бо не буде чого залишити наступним поколінням. #docuclub #docu_показ