Шосткинська публічна бібліотека

Музей Пантелеймона Куліша

Дуже зручно, бо в центрі міста. Вмикайте навігатор та завертайте до Музею Пантелеймона Куліша. Крім класичних напрямків, як-то: вивчення та популяризація унікальної спадщини корифея нашої літератури, генеруємо креативні ідеї та вносимо в життя музею сучасні новації. Сьогодні фонд музею нараховує понад 500 експонатів. Експозицію складено таким чином, щоб розкрити всі грані творчості та діяльності П.Куліша: письменника, перекладача, видавця, бібліографа, творця “Граматки”, першого біографа та видавця епістолярної спадщини М. Гоголя, критика, фольклориста тощо.

Літературно – мистецька експозиція вас точно вразить, бо є найбільшою за кількістю експонатів. Головний акцент зроблено саме на виданнях Кулішевих творів та літератури про нього.

У самому серці музею – перший експонат музею – лист П. Куліша, подарований Олександром Лазаревським. У листі йде мова про те, як родичі Куліша святкували Різдво.

Давно торкалися скрабів? “Скарби Кулішевого поля”, які не сховала від нас Поліська земля, викличуть у вас емоції та почуття захоплення. Віднайдені місцевими археологами у 2009 році  на місці колишнього Кулішевого хутора (Гуків хутір) унікальні речі тепер назавжди у нашому музеї. . Це мідний натільний хрест, монети, найстаріша з яких випущена у 1719 році – за 100 років до народження Куліша, фрагменти посуду і речей домашнього вжитку.

Поринь думками у Ганнину Пустинь – родовий маєток дружини Куліша (Борзнянський район Чернігівської області). Побачиш фото відреставрованого будинку та могил. Скульптури Куліша та його дружини, а також альтанку, яка з’явилися лише нещодавно, після реставрації.

Фольклорно–етнографічна спадщина Пантелеймона Куліша просто неймовірна. Зазерни направо: тут етнографічний куточок з предметами давнього українського побуту. У колекції музею зберігаються старовинні меблі, посуд та предмети вжитку ХІХ ст., унікальні рушники та жіночий одяг кінця ХVІІІ– поч. ХІХ ст., дзеркало та годинник кінця ХVІІІ – поч. ХІХ ст.

Цифровізація в музеї – сучасна реальність і безпрограшна спроба залучити ще більшу кількість відвідувачів, особливо молоді. Тому, у 2019 році, до 200-річчя від дня народження Пантелеймона Олександровича, в музеї відкрита унікальна цифрова кімната Digital Art. В інтерактивній формі з 5-ти мультимедійних проєкторів виводяться на стіни і підлогу тематичні зображення. Завдяки цьому відвідувачі можуть взаємодіяти і керувати елементами віртуальної реальності.

Автентичні елементи інтер’єру робочого кабінету письменника, фотозона зі старовинним вбранням дозволяє на деякий час з реального часу потрапити до минулого, побачити й відчути атмосферу епохи Куліша. Після офіційної частини екскурсії, саме час зробити фотосесію. Що і відбувається щоразу.

Поширити

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top