Шосткинська публічна бібліотека

«Робота бібліотек під час війни: внесок в загальну справу Перемоги»

Така тема професійного спілкування та обміну досвідом роботи бібліотечної спільноти Шосткинської міської територіальної громади, яке відбулося у Центральній міській бібліотеці.
В умовах воєнного часу працівники бібліотек перетворили свої заклади на осередки волонтерської діяльності та хаби психологічної підтримки. Приміщення деяких бібліотек стали місцями укриття, волонтерськими пунктами, де розподіляється гуманітарна допомога, плетуться маскувальні сітки. Бібліотекарі роблять окопні свічки, шиють білизну, постіль, готують їжу для захисників, плетуть шкарпетки, килимки. Відкриті бібліотеки надають безкоштовно різноманітні послуги всім мешканцям громади, вселяють віру в переможне майбутнє, підіймають дух відвідувачів. І, звичайно ж, у бібліотеках можна безкоштовно взяти цікаві книжки, отримати психологічну підтримку.
Міський голова Микола Нога та Ігор Фатун, начальник відділу культури і туризму Шосткинської міської ради, які спілкувалися з бібліотекарями, акцентували на важливості комп’ютеризації всіх сільських бібліотек-філій, підключенні закладів до інтернет-мережі. Це надасть можливість більш ефективно використовувати інтернет для потреб громади, для освіти, фахової діяльності, самовдосконалення, дозвілля. У багатьох селах бібліотеки – це єдиний осередок культури, де гуртуються діти та дорослі.
Світлана Портянко, директорка КЗ «Шосткинська публічна бібліотека» зазначила, що попри всі труднощі, бібліотечні заклади знаходять нові форми роботи, залучають користувачів до своїх установ, підтримують внутрішньо-переміщених осіб, проводять патріотичні заходи, популяризують українську мову та літературу, займаються проєктною діяльністю. «Наш світ змінився. Але ми не зламалися та продовжуємо працювати – бо віримо, що кожен сьогодні наближає Перемогу там, де може».
Досвідом діяльності закладів під час воєнного стану поділилися працівники Центральної міської бібліотеки для дітей, Воронізької бібліотеки-філії для дітей, міської бібліотеки-філії №1, Глазівської, Клишківської, Ковтунівської Маківської та Миронівської бібліотек-філій. Кожна публічна бібліотека Шосткинської громади вносить свою частку в наближення Перемоги. Щоденною своєю працею бібліотекарі показують, що бібліотеки потрібні, корисні не тільки на фронті книжковому, але й на волонтерському та інформаційному. Загалом у своїх виступах учасники показали, яка потужна робота ведеться у бібліотеках, незважаючи на екстремальні умови, коли кожної хвилини є загроза життю. Але бібліотекарі незламні. Зберігають єдність, допомагаючи одне одному наближати Перемогу.
Поширити

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top